AEZ Forged Series
PRAWDZIWA JAKOŚĆ ROBI DUŻĄ RÓŻNICĘ

Choć na pierwszy rzut oka może się tak nie wydawać to tradycja i nowoczesność mają ze sobą coś wspólnego. Bardzo często są to elementy mocno połączone, czasem w jeden perfekcyjny produkt końcowy. Dzięki serii felg AEZ Forged, marka AEZ weszła do ekskluzywnej klasy premium felg aluminiowych.

AEZ Steam.forged jest pierwszą felgą kutą AEZ, która posiada posada homologację ECE do Tesli model S (8,5x21/9,0x21) oraz X (9,0x22/10,0x22).

Kute felgi aluminiowe mają swoją długa tradycję. Przemysł motoryzacyjny zainicjował pierwsze testy już w latach 30. XX wieku. Od tego czasu wiele się wydarzyło. 

 
aez dotz dezent stahlrad konfigurator felgen wheels 
 

REDUKCJA DO MAKSIMUM

 
Kute felgi aluminiowe wywodzą się z wyścigów i sportów motorowych. Jednym z głównych powodów ich popularności właśnie w tym środowisku była wysoka stabilność podczas jazdy w połączeniu z bardzo niską wagą, co sprawia, że są to felgi idealne do tego typu sportów. Dzięki temu, daje to kutym obręczom zdecydowaną przewagę nad odlewanymi felgami aluminiowymi i pomimo wyższych kosztów, właściciele aut przekonują się, że kute felgi stanowią doskonałą alternatywę. A w przypadku AEZ Steam.forged, wyrafinowana jakość produkcji idzie w parze z aspektami technicznymi ponieważ są to felgi z homologacją ECE.
AEZ FORGED SERIES DOTZ DEZENT STAHLRAD KONFIGURATOR
 

BEZPROBLEMOWE DOPASOWANIE


AEZ proponuje wzór Steam.forged jako produkt z homologacją ECE do modeli S (8,5x21/9,0x21) i X (9,0x22/10,0x22) do elektrycznych samochodów Tesli. W praktyce oznacza to, że felga spełnia standardy OE (pierwszego montażu) i daje gwarancję 100% kompatybilności z autem. Waga odgrywa bardzo istotną rolę w sportowych samochodach od Tesla Motors, dlatego też, w pierwszej kolejności, seria Forged AEZ skupia się właśnie na tych autach, aby zagwarantować wysoce zoptymalizowaną wydajność podczas jazdy.

ZRÓWNOWAŻONA PRZYSZŁOŚĆ

Niebywały rozwój w dziedzinie motoryzacji i technologii projektowania aut oraz części i akcesoriów do nich, pokazał, że nie ma rzeczy niemożliwych, ale stawia to także duże wymagania względem przyszłości. Ze uwagi na wykorzystanie do produkcji najwyższej jakości materiałów o specyficznych właściwościach, kute felgi muszą spełniać wciąż rosnące oczekiwania, stawiane przez branżę motoryzacyjną.

aez forged series dotz dezent stahlrad konfigurator

 

AEZ FORGED DOTZ DEZENT STAHLRAD KONFIGURATOR

 

AEZ FORGED DOTZ DEZENT STAHLRAD KONFIGURATOR

 

AEZ FORGED SERIES DOTZ DEZENT STAHLRAD KONFIGURATOR

 

AEZ FORGED SERIES DOTZ DEZENT STAHLRAD KONFIGURATOR

 

AEZ FORGED SERIES DOTZ DEZENT STAHLRAD KONFIGURATOR

 

 
MAKSYMALNA OPTYMALIZACJA WAGI

Materiał 6061-T6 wykorzystany do stworzenia AEZ Stam.forged jest stosowany również w przemyśle lotniczym, a produkcja zatwierdzona przez producenta OEM. Dzięki zastosowaniu technologii kutej udało się zmniejszyć wagę felgi o ok. 30%, na co również wpłynęły wyższe właściwości technologiczne materiału.

Wizualnie AEZ Steam.forged też nie ma sobie równych, cieniutkie ostre szprychy kończące się na rancie felgi oraz jasny i przejrzysty kolor uzyskany dzięki zastosowaniu 0,8% dodatku krzemu. Dla uzyskania najlepszych efektów estetycznych felga została dodatkowo zabezpieczona wysokiej jakości akrylowym lakierem bezbarwnym

AEZ Steam.forged – Dane i Fakty:

Wymiary:
8,5x21, 9,0x21, 9,0x22, 10,0x22 cali
Wykończenie: polerowane ceramicznie
Konstrukcja:
kute
Nośność:
 do 1030 kg
ECE:
Tesla Model S i Model X
TPMS:
100 % TPMS-FIT

aez dotz dezent stahlrad konfigurator wheels felgenaez dotz dezent stahlrad konfigurator wheels felgenaez dotz dezent stahlrad konfigurator felgen wheels 
aez dotz dezent stahlrad konfigurator felgen wheels