krok 1: CZYSZCZENIE ZEWNĘTRZNE

Najwyższy czas, aby pozbyć się grubej zimowej skorupy z soli.

Śnieg, błoto pośniegowe, marznący lód i przede wszystkim tony soli na drodze. Zima to nie jest łatwy czas dla naszego auta… Dlatego tak ważne jest, aby po wielu zimnych miesiącach dokładnie wyczyścić samochód i przygotować go na nadchodzącą wiosnę i słoneczne dni.

Internet na każdym kroku wręcz atakuje nas poradami, tutorialami, vlogami oraz artykułami z poradami, w jaki sposób powinniśmy zadbać o nasze auto i jak w łatwy, szybki sposób perfekcyjnie odgruzować auto po zimie. Można się w tym nieźle pogubić…

Zebraliśmy wszystkie informacje razem i chcemy Ci pokazać, co naprawdę ma znaczenie przy czyszczeniu samochodu i w jaki sposób przygotować się do pierwszych ciepłych i słonecznych dni.

W skrócie: SPRING MY RIDE
aez dotz dezent stahlrad alcar configurator felgen
 

Usuwanie soli:

Co potrzebujesz:

 - Myjkę wysokociśnieniową


Po pierwsze, spłucz dużą ilością wody wszystkie resztki brudu i soli pozostałe po zimie.
To najlepszy i najprostszy sposób na usunięcie wszystkich zabrudzeń z samochodu

Pozostałości soli tworzą nie tylko brzydką, mętną warstwę, ale mogą także w dłuższej perspektywie dosłownie wgryźć się w lakier, a co za tym idzie, oczywiście go uszkodzić.

UWAGA: Pamiętaj, aby usunąć również wszystkie pozostałości brudu i soli drogowej, które dostały się i skupiły w małych zakamarkach lub szczelinach (np. w gumowej uszczelce, pod maską silnika itp.).
ALCAR AEZ DOTZ DEZENT ENZO STAHLRAD
 

Mycie:

Co potrzebujesz:

- Środek czyszczący (szampon samochodowy)
- Wodę
- Gąbkę lub miękką szczotkę
- Wiadro
- Miękki materiał do wycierania


Napełnij wiadro ciepłą wodą i dodaj szampon samochodowy zgodnie ze wskazówkami producenta.

Kolistymi ruchami od góry do dołu pokryj samochód pianą.

Następnie, spłucz samochód ciepłą wodą. Ponownie, umyj samochód gąbką z szamponem. Na koniec, wytrzyj samochód czystą szmatką, aby uniknąć powstania śladów i odprysków wody na masce auta.

UWAGA: Cząstki brudu namocz używając gąbki, dzięki czemu szybko na niej przylegną. Szorowanie mogłyby porysować lakier podczas kolejnego mycia. Należy zawsze się upewnić, że woda w wiaderku jest czysta i powinniśmy regularnie płukać gąbkę.
ALCAR AEZ DOTZ DEZENT ENZO STAHLRAD
 

Czyszczenie felg:

Co potrzebujesz:

- Środek czyszczący przeznaczony do felg
- Szczotkę do felg / miękką gąbkę
- Ściereczkę z mikrofibry / Miękki materiał do wycierania


Spryskaj felgi środkiem do tego przeznaczonym i pozwól im porządnie się namoczyć.

Dokładnie wyczyść powierzchnię za pomocą miękkiej szczotki lub gąbki. Następnie spłucz obręcz dużą ilością wody. Aby uniknąć smug i plam po wodzie, wysusz i wypoleruj powierzchnię felg miękką i delikatną ściereczką. Gotowe!

UWAGA: Nakładanie warstwy wosku na obręcze przyczynia się do zapobiegania mniejszego osiadania się brudu i pyłu, a także zapewnia dodatkowy połysk felgom aluminiowym. Co więcej, oprócz pożądanego blasku, taki zabieg zadba o prawidłowe uszczelnienie oczyszczonej powierzchni i zapewni dodatkową ochronę.
ALCAR AEZ DOTZ DEZENT ENZO STAHLRAD
 

Mycie podwozia:
Co potrzebujesz:
- Myjnia samochodowa lub odpowiedni sklep z akcesoriami samochodowymi


Oprócz maski i felg należy również odpowiednio zadbać o podwozie samochodu. Tam szczególnie gromadzą się szkodliwe pozostałości po soli drogowej, które jeżeli ich nie usuniemy mogą przyczynić się do powstania korozji.

UWAGA: Większość myjni oferuje program do profesjonalnego mycia podwozia.
ALCAR AEZ DOTZ DEZENT ENZO STAHLRAD
 

Pod maską silnika, drzwi i uszczelki

Co potrzebujesz:

- Środek przeznaczony do czyszczenia zabrudzeń powstałych od oleju/smaru
- Wodę
- Ściereczkę z mikrofibry


Należy pamiętać, że oprócz miejsc, gdzie brud jest wyraźnie widoczny, są również takie elementy pojazdu, na których nie zauważymy go na pierwszy rzut oka. Są to m.in. wewnętrzne ścianki boczne maski i pokrywy bagażnika, a także drzwi, zwłaszcza w dolnej części.

Dokładnie tam, gdzie często występują smary i zabrudzenia. Dzięki użyciu specjalnych środków czyszczących przeznaczonych do właśnie takich zabrudzeń aplikowanych na ściereczce z mikrofibry brud można bez trudu usunąć.

Springmyride - pomocny trik:
Jeżeli reflektory przednie w Twoim aucie są brudne, pomimo że usunąłeś całą sól, możesz je wyczyścić pastą do zębów. Tak, wcale się nie pomyliliśmy – pasta do zębów jest dobra nie tylko do wyszorowania Twoich zębów, ale także do świateł samochodowych. Po prostu nałóż pastę na reflektory i wypoleruj je wilgotną ściereczką. Gotowe! Ten i wiele innych trików pozwoli ci wjechać w wiosnę perfekcyjnie przygotowanym i czystym samochodem.
ALCAR AEZ DOTZ DEZENT ENZO STAHLRAD