Gotowi na zimę?

Śnieg może przyjść szybciej niż myślisz!

Czy znasz krążące w branży oponiarskiej powiedzenie „Opony zimowe od P do W”? Co kryje się pod tym skrótem oraz co oznacza odpowiednie wyposażenie do auta na zimę? Na http://www.readyforwinter.eu/, tuż przed sezonem wymiany opon na zimowe, podsumowaliśmy dla Ciebie najważniejsze kwestie związane z przygotowaniem się do tej chłodnej pory roku.

Od P do W
Od “Października do Wielkanocy” to zasada, o której powinien pamiętać każdy właściciel auta oraz kierowca, przede wszystkim ze względu na bezpieczeństwo własne oraz przewożonych osób, ale także z uwagi na fakt, iż w wielu krajach europejskich jest to obowiązkowe. Pomimo, iż wyniki testów opon całorocznych w ostatnich latach były pozytywne, nie były one w stanie przebić wyników testów "prawdziwej" opony zimowej. Dlatego też, myśląc o oponach na zimę, nie warto szukać kompromisów. Felgi i opony zmontowane w koło są Twoim jedynym, a więc niezwykle ważnym punktem styczności z jezdnią.

Wymiana opon to bezpieczeństwo 
Gdy temperatura na zewnątrz spadnie poniżej + 7 ° C, powinniśmy zmienić opony na zimowe. Tylko opony zimowe noszące oznaczenia M + S, M.S. lub M & S w połączeniu z symbolem "Alpine" i minimalną głębokością bieżnika 4 mm (opony ukośne 5 mm) są dozwolone. Dotyczy to również opon całorocznych. Opony zimowe różnią się od opon letnich bieżnikiem oraz składem mieszanki gumowej. Opony zimowe są bardziej miękkie, a więc i bardziej elastyczne w niższych temperaturach niż twardsze opony letnie. Bieżnik opon zimowych charakteryzuje się specjalnymi rowkami, blokami i szczelinami, które "zazębiają" się ze śniegiem i lodem na drodze, aby zapewnić odpowiednią przyczepność na drodze podczas jazdy w zimie.

Wheelfred. Sympatyczny gość z kilkoma wadami.
Wheelfred to miły, przyjazny i dbający o bezpieczeństwo swoje oraz innych kierowca. Jednak jego świadomość oraz poziom wiedzy można by było troszkę poprawić. Staje się to oczywiste podczas oglądania krótkich filmów jesiennej kampanii ALCAR. Na szczęście, Wheelfred jest otwarty na zmiany, a także na nasze porady… 

Profesjonalni dealerzy ALCAR proponują w 100% sprawdzone rozwiązania
Montaż kół to kwestia związana z bezpieczeństwem, więc wymaga specjalistycznej wiedzy (np. umiejętnego oszacowania stanu zużycia opony, czy zastosowania odpowiedniego momentu dokręcenia śrub/nakrętek). Dlatego zalecamy dokonywanie tego typu prac i usług wyłącznie w wyspecjalizowanych warsztatach i serwisach. Ponad 23 000 profesjonalnych dealerów od ALCAR w całej Europie jest przeszkolonych i czeka na Ciebie, aby pomóc we właściwym doborze felg, opon oraz systemu kontroli ciśnienia w oponie (TPMS). Wybierz profesjonalny serwis tuż obok ciebie! Ale najpierw zobacz sam, które felgi pasują do Twojego samochodu oraz sprawdź, gdzie znajdziesz najbliższego dealera ALCAR w Konfiguratorze ALCAR 3D.
readyforwinter news