Stylowy i ultranowoczesny – dokładnie taki jaki powinien być SUV od Volkswagena

alcar proponuje felgę aluminiową, która doskonale odzwierciedla obie cechy nowego vw – AEZ Strike.

Większy, szerszy, mocniejszy!
Grupa VW ma kilka aut typu SUV, które cieszą się niesłabnącą popularnością oraz świetną opinią wśród ich użytkowników, ale tylko jeden wpisuje się tak doskonale w segment premium i jest nim Touareg. Nowa wersja jest jeszcze bardziej stylowa, nowoczesna i przenosi komfort jazdy na zupełnie inny poziom. Wizualnie, Touareg jest również szerszy i dłuższy niż jego poprzednik. Szczególnie można to odczuć przy pakowaniu bagażnika ponieważ ma on aż 1800 l pojemności w opcji po złożeniu foteli. W przypadku tego modelu w porównaniu do wcześniejszych wersji, jedyną rzeczą, którą stracił nowy VW, jest… jego waga, zmniejszona prawie o 106 kg. 

Innowacyjne wnętrze 
Nowa wersja Touarega to luksusowy samochód marki VW, a uświadomisz to sobie tak naprawdę w momencie, kiedy znajdziesz się w środku. Wrażenie niezwykle ekskluzywnego wnętrza potęguje zestawienie ze sobą detali wykończenia w postaci drewna, chromu i aluminium. Ponadto, nowy model łączy w sobie luksusową stylistykę oraz doskonałą funkcjonalność. Z wyjątkiem sprawdzonych już wcześniej regulatorów głośności, wszystkie przyciski z deski rozdzielczej zniknęły, aby zrobić miejsce imponujących rozmiarów ekranowi z cyfrowym wyświetlaczem, tzw. systemowi Infotainment "Innovision Cockpit". 

A pod maską… 
Model wyjściowy to silnik V6 turbo diesel z mocą 286 kM i 8-biegową automatyczną skrzynią, kolejna to 3-l TDI z 230 kM oraz imponująca wersja z silnikiem V8 i mocą 421 kM. Dostępna jest także opcja w benzynie z mocą 340 kM. W związku z tym, że VW myśli również o środowisku i ekologii, Touareg pojawi się także w wersji hybrydowej z mocą 367 kM.

Tylko jedna felga sprosta temu zadaniu 
Nowy VW Touareg to zapowiedź stylowej jazdy bogatej w moc i siłę, a to wymaga także odpowiednich felg. AEZ Strike w rozmiarze 9x20 to prawdopodobnie najlepszy wybór spośród felg aluminiowych dostępnych na rynku wtórnym właśnie do tego auta. Nie bez powodu model ten nazywa się “Strike”. Ze względu na swoją nośność idealnie nadaje się do SUV’ów klasy premium. Dziesięć podwójnych i wąskich ramion, które zdecydowanie biegną do samego rantu felgi, zapewnia odważny i mocny wygląd. Dodatkowo obręcz zabezpieczona jest specjalną powłoką SR3, która gwarantuje doskonałą ochronę na lata niezależnie od pory roku oraz aktualnych warunków na drodze.


VW-Touareg-on-AEZ-Strike- (1) VW-Touareg-on-AEZ-Strike- (2)

VW-Touareg-on-AEZ-Strike- (3) VW-Touareg-on-AEZ-Strike- (4)

VW-Touareg-on-AEZ-Strike- (5) VW-Touareg-on-AEZ-Strike- (6)