Nowa Felga DOTZ Misano grey
niebanalny kształt i wklęsła konstrukcja – Nowość od DOTZ!

Ideą do powstania nowej felgi tuningowej DOTZ Misano był nowy projekt DOTZ w ramach którego budowaliśmy nasz samochód pokazowy DD2.JZ (premiera na Essen Motor Show) oraz potrzeba stworzenia spersonalizowanej wersji felg właśnie pod to auto. Wklęsłe centrum i koncept otwartych ramion sięgających aż po rant zostały stworzone na nowo. Aby spełnić wszystkie wymagania oraz regulacje związane z produkcją seryjną felg, DOTZ technologicznie zoptymalizował obręcze, a dodatkowo wprowadził dwie wersje kolorystyczne: antracytową oraz z polerowanymi ramionami.

Odpowiednia nazwa ma znaczenie
Na pierwszy rzut oka, włoska nadmorska miejscowość Misano Adriatico położona na południe od Bolonii wydaje się podobna do wielu innych, zlokalizowanych wzdłuż wybrzeża Adriatyku. Ale fani motosportu słysząc tą nazwę czują dreszcz ekscytacji. Znajduje się tam słynny tor Misano World Circuit Marco Simoncelli, czyli MotoGP, Superbike i DTM – ujmując to innymi słowami: ekstremalna wytrzymałość, moc i niezwykłe umiejętności. Przekraczanie kolejnych granic, które wydawały się nie do przekroczenia.

Niebanalny kształt & Wyznaczanie nowych granic
Wklęsła konstrukcja felgi ma za zadanie uzyskać wrażenie maksymalnej głębi. Natomiast techniczne możliwości produkcji oraz umiejętności, pozwoliły projektantom DOTZ osiągnąć maksymalną wydajność, która idzie w parze z niecodziennym designem. Krzyżowy układ ramion oraz cieniutkie szprychy, których końce zatrzymują się na rancie felgi, sprawiają, że nowa Misano wygląda naprawdę wyjątkowo. Jednocześnie, eleganckie wykończenie w modnym antracytowym kolorze dodaje całości wyrafinowanej subtelności.

Felga jest zaprojektowana pod szeroką gamę modeli takich jak Audi od A3 do A5, BMW od 1 do 5, nowego Mercedes klasy A, ale też bardziej klasyczne samochody takie jak choćby VW Golf, oferując przy tym nowe ciekawe możliwości stylizacji swojego auta.

Dane i fakty: DOTZ Misano Grey
Rozmiary: 7.5x17, 8x18, 8x19, 8.5x19, 9.5x19, 8.5x20, 9.5x20 cali
Wykończenie: antracytowy
Konstrukcja: odlewana, jednoczęściowa, mocowanie na 5 otworów
Nośność: do 740 kg
TPMS: 100% TPMS fit 
Gwarancja: 3 lata

Dotz Misano grey (1)Dotz Misano grey (2)Dotz Misano grey (3)Dotz Misano grey (4)Dotz Misano grey (5)Dotz Misano grey (6)

Dotz