Dookoła świata z ALCAR.

Ze swoim odważnym projektem “Around the Earth”, Friedl Swoboda wyruszył w podróż dookoła świata, która zajmie mu w sumie 4 lata. Jego środkiem transportu jest niesamowity Steyr-Puch Pinzgauer 6x6, czyli austriacki wojskowy wielozadaniowy terenowy samochód ciężarowy. Pierwsze etapy podróży ukończył w 2018 roku i planuje powrócić do punktu wyjścia, czyli do Salzburga w roku 2022.
Alcar Pinzgauer

Jedna wizja. Jeden projekt. Jeden cel.
Dr. Gerfried Swoboda to nie jest przeciętna osoba, która idzie przez życie zwykłymi ścieżkami. To pasjonat. A jaki jest jego pomysł na najbliższy czas? Okrążenie świata w ciągu czterech lat na Pinzgauer 718T wyprodukowanym w 1990 roku. To śmiały plan. Jego cel jest bardzo jasny, a takich właśnie śmiałych i odważnych ludzi lubi i podziwia ALCAR.

Aby bezpiecznie i sprawnie pokonać wiele tysięcy kilometrów na różnego rodzaju drogach całego świata, ALCAR WHEELS GmbH wyposażył pojazd Gerfried’a Swobody w odpowiednie obuwie do zadań specjalnych! Solidny i ultrawytrzymałe DOTZ DAKAR to felgi wprost stworzone na taką podróż. Jesteśmy przekonani, że obręcze będą podczas tej przygody niezawodnym towarzyszem zarówno dla niego, jak i jego Pinzgauer 718T.
Pop-up_2

Pojazd: Steyr-Puch Pinzgauer 
Pinzgauer został zaprojektowany w Steyr-Daimler-Puch w Graz oraz zbudowany w latach 1971–2000. Jest uważany za jeden z najlepszych pojazdów terenowych na świecie. Pojazd był dostępny w dwóch wersjach: 4x4 oraz 6x6, z doładowanym silnikiem wysokoprężnym o mocy 136 KM, współpracującym z automatyczną przekładnią ZF o 4 przełożeniach oraz 2-biegową skrzynią rozdzielczą. Montowano w nim zawieszenie niezależne (4x4 sprężyny, 6x6 tylne osie resory paraboliczne) na łamanych osiach portalowych, a pomiędzy półosiami znajdowały się mechanizmy różnicowe z blokadami. Pinzgauer miał spełniać przede wszystkim dwa wymagania: przy maksymalnej prostocie miał być ekstremalnie mobilny nawet w najtrudniejszym terenie oraz miał nie sprawiać żadnych trudności eksploatacyjnych. Po wypuszczeniu około 30 000 sztuk produkcja w Graz-Thondorf została wstrzymana w 2000 r. W okresie aktywnej produkcji pojazd osiągnął już kultowy status. Poza Austrią, pojazd znalazł zastosowanie w siłach zbrojnych aż 28 państw świata, m.in. Malezji, Nowej Zelandii, Szwajcarii i Wielkiej Brytanii.

Pop-up_3

Dotychczasowy przebieg podróży:
Niemcy – Polska – Litwa - Łotwa - Rosja - Kazachstan - Kirgistan - Tadżykistan - Iran - Pakistan - Indie - Nepal - Chiny

Mimo spartańskich warunków, Swoboda regularnie opisuje etapy swojej wyprawie po świecie na blogu - dzieląc się przy tym ciekawymi wrażeniami z najodleglejszych zakątków świata oraz wspaniałymi zdjęciami.

Pod koniec stycznia 2020 r. Swoboda wyrusza w drugi etap swojej niesamowitej przygody.

Zobaczcie koniecznie: https://aroundtheearth.world/blogbuch/

Bild_4  Bild_5  

Bild_6  Bild_7

Bild_8  Bild_9

http://www.alcar-wheels.com/