FELGI STALOWE 
ALCAR produkuje wysokiej jakości felgi stalowe do samochodów osobowych (i ciężarówek). Felgi odpowiednie do SUV-ów, a także na trudne, offroadowe warunki, powinny więc spełniać najwyższe wymagania, co do użytych materiałów, jakości oraz ich wzornictwa. I to jest powód, dla którego wciąż doskonalimy produkcję naszych wyrobów... 

 
Konfigurator 3D   TÜV Gutachten   Händler finden
KONFIGURATOR 3D
Wybierz felgi pasujące do Twojego auta w jakości 3D!
Konfigurator - START
certyfikaty TUEV
Do wszystkich pojazdów oraz felg znajdziesz je tutaj...
Szukaj Certyfikatu TUEV
znajdź dealera
Znajdź najlbliższego Dealera produktów marek ALCAR...
ALCAR - szukaj Dealera
PKW Stahlräder
Felgi stalowe
Felgi stalowe do wszystkich aut -  dokonaj trafnego wyboru.
Oficjalna strona internetowa
 

Felgi Stalowe ALCAR STAHLRAD

Jakość równa jakości oryginalnych

Jako lider na europejskim rynku wtórnym felg stalowych, ALCAR STAHLRAD produkuje zarówno we własnej fabryce, jak też w bliskiej współpracy z wiodącymi producentami na świecie. ALCAR Ruote SA, własna fabryka ALCAR, jest w stanie wyprodukować 2 miliony felg rocznie, które stanowią główną cześć sprzedaży. Ta fabryka znajduje się niedaleko Lugano w szwajcarskim kantonie Ticino. Została założona w 1995 przez ALCAR Holding i obecnie jest to główne miejsce produkcyjne felg stalowych Grupy ALCAR. Historycznie, produkcja w tej fabryce była zawsze skupiona na realizacji potrzeb rynku wtórnego. To strategiczne podejście przyjęto w trakcie integracji Grupy ALCAR w ciągu ostatnich lat. Dziś zakład ALCAR Ruote SA jest bardziej niż kiedykolwiek skoncentrowany na zaspokajaniu potrzeb rynku wtórnego, które czasami zmieniają się bardzo szybko. Ze względu na świetną organizację - zmienne godziny pracy i elastyczne metody produkcji, te nagłe zmiany wymagań rynku mogą być natychmiast uwzględnione.

Produkcja felg stalowych ”Top quality made in Switzerland”

Kluczowym atrybutem felg stalowych jest ich właściwa osiągalność w momencie rozpoczęcia zimy. Zanim sezon zimowy rozpocznie się na dobre, 2.5 miliona felg stalowych czeka gotowych do wysyłki do klientów w możliwe najkrótszym czasie. Klienci wiedzą, że Grupa ALCAR zrobi wszystko, żeby je otrzymali w ciągu 24 godzin od zamówienia.

Felgi stalowe dostarczane przez Grupę ALCAR są produkowane zarówno we własnej fabryce ALCAR Ruote SA, w Szwajcarii, jak i pozyskiwane od innych producentów, takich jak Hayes-Lemmerz, który jest największym producentem felg stalowych na świecie.
KFZ Stahlrad Steel wheel
 

FELGI HYBRYDOWE ALCAR

Doskonała stalowa konstrukcja - to nowy kierunek dla felgi stalowej!

Firma ALCAR jako lider w produkcji felg stalowych na rynek wtórny zrobiła kolejny krok w rozwoju technologii produkcji. Efektem jest symbioza walorów felgi stalowej z wymogami projektowymi felgi aluminiowej.

Zalety felgi hybrydowej ALCAR, które mówią same za siebie:
 • ALCAR Know How - kompetencje lidera wtórnego rynku felg w Europie
 • Jakość – potwierdzona jakość felg stalowych ALCAR
 • Cena – rewelacyjny stosunek ceny do jakości
 • Alternatywa – niedroga i idealna alternatywa felgi aluminiowej
 • Wykończenie – felga dostarczona z kołpakiem w cenie / montaż za pomocą śrub seryjnych
 • Certyfikat – felgi przetestowane, opatrzone certyfikatem TUEV
 • Środowisko - doskonały bilans energii dzięki europejskiej produkcji i wykorzystania materiałów wysokiej jakości
 • Swiss Made - wysokie standardy zarządzania jakością podczas produkcji w Szwajcarii
 • Wzór zastrzeżony
POBIERZ ULOTKĘ
ZNAJDŹ DEALERA
ALCAR Hybrid wheel
 

felgi DOTZ 4x4

offroad-FELGI NA KAŻDĄ OKAZJĘ

Felgi DOTZ 4x4 spełnią Twoje najbardziej ekstremalne wymagania
zarówno offroad, jaki i onroad...
DOTZ 4x4 OFICJALNA STRONA INTERNETOWA
DOTZ Dakar
 

FELGI DO AUT CIĘŻAROWYCH

FELGI STALOWE

Stalowe felgi do pojazdów ciężarowych, naczep i autobusów firmy Hayes Lemmerz od lat wyznaczają standardy w swojej dziedzinie, będąc niekwestionowanym liderem rynku.

Jak oznaczone są felgi Lemmerz?
Zgodnie z DIN 7829 lub ISO 3911 wszystkie felgi Hayes Lemmerz są oznaczone logiem firmy, numerem referencyjnym felgi, jej rozmiarem oraz datą produkcji. Dzięki swojemu numerowi referencyjnemu felga może być w jednoznacznym sposób określona i zweryfikowana, zarówno w odniesieniu do samego produktu, jak i i do odpowiednich rysunków technicznych, na podstawie których została wyprodukowana. Składając zamówienie wystarczy podać numer referencyjny zamieszczony w naszej ofercie.

Jakie może być maksymalne obciążenie felgi ciężarowej?
Nośność każdej felgi jest zaprojektowana do przeniesienia odpowiedniego obciążenia. Obciążenie to oraz ciśnienie mierzone w zimnej oponie nie może przekraczać dopuszczalnych przez producentów opon i felg parametrów, nawet jeśli w przypadku samej opony byłyby one wyższe. Maksymalne obciążenie kompletu opony i felgi zawsze wynika z wartości niższej czy to opony, czy też felgi.
Truck wheels
 

kołpaki - nowość ALCAR!
plastikowe kołpaki do felg stalowych


- Pasują do większości felg stalowych.
- Nadadzą Państwa pojazdowi szczególny wygląd - upiększając koła.
- Zatrzaski z tworzywa sztucznego nie powodują zadrapań felgi.
- Zaciskowy pierścień rozprężny zapewnia stale równomierny nacisk na wszystkie zatrzaski (łapki) mocujące.
- Powierzchnia zewnętrzna jest pokryta błyszczącym lakierem, który zapewnia ładny wygląd oraz jest łatwy w utrzymaniu czystości.
- Posiada wycięcia ułatwiające chłodzenie felgi.
- Posiada wycięcie na wentyl.
- Montaż bez pomocy narzędzi.
- Tworzywo ABS oraz Nylon.
- Oryginalne opakowanie ALCAR.

Zobacz, w jaki sposób zamontować kołpaki - pobierz Instrukcję
 
 
MILANO silver
Milano srebrny
13", 14", 15", 16"
MILANO grey
Milano grafitowy
 13", 14", 15", 16"
MILANO silver-black
Milano sreb.-czarny 13", 14", 15", 16"
Livorno
LIVORNO SREB.-CZARNY
14", 15", 16"
Riva
RIVA
13", 14", 15", 16"

Milano
ORYGINALNE OPAKOWANIE ALCAR
 

ZAKUP KONTROLOWANY TO ZAKUP BEZPIECZNY

PAMIĘTAJ! ZANIM KUPISZ, DOKŁADNIE SPRAWDŹ!

Podrabianie produktów jest poważnym problemem dla producentów i użytkowników oryginalnych markowych wyrobów wysokiej jakości. Tracą na tym przede wszystkim posiadacze podrabianych produktów, ponieważ są one zazwyczaj trudne do rozpoznania z wyglądu, ale charakteryzują się niskimi parametrami, a nawet mogą powodować uszkodzenie oryginalnych urządzeń, oraz stwarzać zagrożenie dla bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego.

Sprawa jest na tyle poważna, że zdecydowaliśmy się przeprowadzić szczegółowe badania reprezentatywnej grupy felg chińskich, na wybranych próbkach pozyskanych z europejskiego rynku, w naszej fabryce felg stalowych AMBROSETTI w Szwajcarii. W trakcie tych badań w fabrycznym laboratorium analitycznym, o standardzie TUEV, sprawdzano wszystkie możliwe parametry felg. Wyniki testów były naprawdę zaskakujące i zdecydowanie na niekorzyść felg chińskich, przede wszystkim okazało się że są wykonane ze stali budowlanej w związku z czym nie spełniają żadnych norm producenckich.

Aby ułatwić rozpoznanie naszych artykułów, przygotowaliśmy zestawienie, które zawiera prawidłowe wagi felg stalowych Alcar STAHLRAD, wystarczy kliknąć na zdjęcie po prawej stronie. Ponadto, systematycznie publikujemy zdjęcia etykiet, jakie znajdują się na naszych felgach. Aby dowiedzieć się więcej, zajrzyj do zakładki INFORMACJE/NEWSY.

Zapoznaj się uważnie z:
PISMEM W SPRAWIE FELG STALOWYCH
Chińskie
 

Felgi ALCAR to 100% gwarancja dopasowanych czujników TPMS


System monitorowania ciśnienia w oponach (TPMS) to zintegrowany z pojazdem system, który stale monitoruje ciśnienie w oponach. Od 1 listopada 2014 r będzie obligatoryjny dla wszystkich nowo homologowanych pojazdów na terenie całej UE.

Wszystkie felgi ALCAR zostały już przygotowane do montażu niezbędnych czujników bezprzewodowych (bezpośredni TPMS), a najistotniejsze informacje odnotowujemy w certyfikatach TÜV od początku 2012 roku. Zakup felg ALCAR jest prosty, ponieważ nic się nie zmienia dla naszych klientów.

Kompleksowe rozwiązanie ALCAR

 • Odpowiednio dopasowane czujniki ALCAR
 • Narzędzia do programowania od ALCAR
 • Narzędzia do montażu i serwisu od ALCAR
 • Wsparcie online ALCAR
 • Integracja TPMS z Webshop ALCAR
 • Gwarancja jakości ALCAR

Zanim podejmiesz decyzję, porozmawiaj z ALCAR.

Więcej o TPMS
TPMS RDKS