ALCAR wheel production

ALCAR Jakość

Najwyższa jakość w technologii produkcji i projektowania felg

Szeroka gama felg marek AEZ, DOTZ, DEZENT, ALCAR STAHLRAD i DOTZ SURVIVAL, sprawia, że ALCAR jest w stanie spełnić wszystkie, nawet najbardziej wymagające potrzeby klientów w zakresie obręczy aluminiowych i stalowych na rynku wtórnym felg.  Z naszego punktu widzenia nieodzownym elementem jest również najwyższa jakość w procesie produkcji oraz ich nieustanne monitorowanie tych standardów. Wszystkie nowe wzory oraz projekty felg, przed wprowadzeniem ich do stałej produkcji, są testowane pod kątem maksymalnej wytrzymałości oraz trwałości spełniając tym samym surowe kryteria certyfikatu TUEV, a także dodatkowo poddawane są badaniom w specjalnie stworzonym przez ALCAR dziale kontroli jakości .

ALCAR dzienna produkcja felg aluminiowych “made in Germany”przekracza 5,000 sztuk

ALCAR Leichtmetallräder Produktion GmbH in Neuenrade (Niemcy) to główny zakład produkcyjny felg aluminiowych Grupy ALCAR. Możliwości produkcyjne w skali roku wynoszą na poziomie 1.2 milliona felg aluminiowych, w tym pełnej gamy obręczy do samochodów osobowych, off-road i samochodów dostawczych od 14'' do 22'' marek AEZ, DEZENT i DOTZ.

ALCAR STAHLRAD we własnej fabryce ALCAR RUOTE SA jest w stanie wyprodukować ponad 2 miliony felg rocznie. Fabryka znajduje się niedaleko Lugano w szwajcarskim kantonie Ticino, we włosko-języcznej części. Około 110 pracowników zapewnia co roku ponad 18 000 ton stali o dużej wytrzymałości, która jest przetwarzana na wysokiej jakości produkt końcowy. Kluczowym atrybutem felg stalowych jest ich właściwa osiągalność w momencie rozpoczęcia zimy. Zanim sezon zimowy rozpocznie się na dobre, 2.5 miliona felg stalowych czeka gotowych do wysyłki do klientów w możliwe najkrótszym czasie. Klienci wiedzą, że Grupa ALCAR zrobi wszystko, żeby je otrzymali w ciągu 24 godzin od zamówienia.

Produkcja felg stalowych ”Top quality made in Switzerland”

ALCAR WHEELS GMBH posiada certyfikat zarządzania jakością w organizacji wydawany przez niemiecki instytut certyfikacji technicznej TUEV. Certyfikat ten jest  co roku weryfikowany i odnawiany, co gwarantuje ciągły rozwój i doskonalenie w produkcji felg oraz obsługi klienta.