Alcar

ALCAR Grupa

GRUPA ALCAR TO NUMER 1 W EUROPIE NA WTÓRNYM RYNKU FELG STALOWYCH ORAZ ALUMINIOWYCH!

Grupa ALCAR może się pochwalić naprawdę długą historią, gdyż istnieje na rynku już ponad 30 Lat! Największy europejski dostawca felg stalowych i aluminiowych na tzw. rynek wtórny, został powołany do życia w roku 1984, w ramach holdingu BBV, z siedzibą w Hirtenbergu w południowej Austrii. W latach 90-tych nastąpił rozwój siecii i utworzenie spółek dystrybucyjnych w różnych miejscach w Europie.

ALCAR – silna grupa skupiająca wiele spółek

ALCAR jest grupą produkcyjną i handlową działającą na arenie międzynarodowej, która swoje strategiczne cele skupia na handlu oraz produkcji felg stalowych i aluminiowych. Firma jest również liderem w sektorze motoryzacyjnym na europejskim rynku wtórnym felg do samochodów osobowych. Główna działalność grupy koncentruje się na sprzedaży hurtowej na poziomie krajowym i międzynarodowym, produkcji felg stalowych i aluminiowych, a także dystrybucji systemów monitorowania ciśnienia w oponach (TPMS) oraz kompletnych kół, głównie do sieci dealerskich. Spółka stawia na innowacyjne projektowanie, nowoczesną technologię produkcji oraz sprawną logistykę. Grupa ALCAR posiada europejską sieć 29 firm w 16 krajach, w tym około 780 pracowników i sześć marek własnych.

Wszystkie marki Grupy ALCAR 

Grupa ALCAR produkuje i dystrybuuje felgi stalowe i aluminiowe pod kilkoma markami:

AEZ jest topową marką aluminiową w grupie, charakteryzuje ją design oraz jakość.

DOTZ świetnie wpisuje się w współczesne trendy, środowisko tuningowe i car-detailing.

DEZENT przekonuje zróżnicowaniem modeli, nowoczesnym wzornictwem i atrakcyjną ceną.

ALCAR Stahlrad szczycą się jakością oryginalnych felg, oraz maksymalnie możliwą ich osiągalnością.

ALCAR HYBRIDRAD to idealna symbioza pomiędzy zaletami felg stalowych a wymaganiami konstrukcyjnymi oraz walorami estetycznymi felg aluminiowych.
DOTZ SURVIVAL to felgi dla indywidualistów, poszukiwaczy przygód i fanów prawdziwego off-road-u. 

 

ALCAR Felgi hybrydowe to nasz unikatowy produkt, a jego najlepszym określeniem jest przewrotne hasło „aluminiowa elegancja w stalowej formie".

ALCAR umiejętnie łączy projektowanie z rozwojem technologii oraz marketing ze sprzedażą w ramach spółek w Grupie. Szczególne atuty ALCAR to szybka reakcja na zmieniające się warunki rynkowe, rozwój pomysłów zorientowanych na klienta i innowacyjne kreacje projektów, a także pełną gamą felg do samochodów osobowych, terenowych, lekkich ciężarówek i off-road, ALCAR obejmuje wszystkie te grupy docelowe z swoimi markami własnymi. 

Posiadamy więc pełen program felg do prawie wszystkich samochodów, a felgi są badane i certyfikowane przez niemiecką jednostkę kontroli technicznej TUEV. Obecnie występuje ponad 70 wzorów felg aluminiowych do samochodów osobowych, terenowych i dostawczych w rozmiarach od 14” do 22”. W bogatej ofercie ALCAR można znaleźć felgi klasyczne, o prostym wzornictwie, dyskretnej elegancji i wykończeniu w kolorze srebrnym. Dla tych, którzy cenią sobie ciekawe, oryginalne dodatki do swojego auta mamy także felgi grafitowe, antracytowe, czarne, „gun metal”, brązowe, polerowane, lub jednobarwne. Jesteśmy przekonani, że przy takiej różnorodności asortymentu, każdy znajdzie coś dla siebie… Zawsze zachęcamy do wejścia na naszą stronę internetową www.alcar.pl, gdzie można znaleźć, nie tylko informacje produktowe, ciekawe zdjęcia image’owe, ale także Konfigurator doboru felg w 3d, dzięki któremu można sprawdzić jak wybrane felgi będą wyglądać na naszym aucie.

Jakość potwierdzona testami

Na początku 2005 r. został zakończony największy w swojej historii projekt budowy: The AEZ PRODUCTION, który należy do Grupy ALCAR i może produkować rocznie ponad 1,2 miliona felg aluminiowych na powierzchni 14.000 metrów kwadratowych. Ze swoją ofertą felg aluminiowych, Grupa ALCAR obsługuje wszystkie segmenty rynku. Pełna oferta do samochodów osobowych, terenowych i dostawczych, obejmuje 72 modele w 1,800 numerach katalogowych, w rozmiarach od 13" do 22" i miliony aplikacji. Standardowy zestaw montażowy jest przystosowany do wszystkich czterech marek.

O osiągalność i dostępność dba 17 magazynów w całej Europie, ze stanem ponad 800,000 aluminiowych felg!

Felgi stalowe

Jako lider rynku w sektorze felg na rynek wtórny, marka ALCAR STAHLRAD zapewnia swoim klientom asortyment w jakości wyposażenia oryginalnego. Nasze felgi stalowe nie tylko spełniają normy OE, z uwagi na formę, wymiary i materiał, z którego są wykonane, ale także są badane i certyfikowane przez niemiecki TÜV Certification Institutes i The German Federal Department of Motor Vehicles (KBA), aby upewnić się, że spełniają najbardziej surowe kryteria w zakresie jakości. Oferta ALCAR STAHLRAD obejmuje samochody osobowe, a także lekkie samochody ciężarowe, a ponad 600 różnych numerów artykułów obejmuje całe spektrum pojazdów. Doskonale skoordynowane usługi produkcyjne i logistyczne gwarantują, że ponad 2,5 miliona felg jest dostępnych w 14 punktach magazynowych, aby zapewnić jak najwyższą ich osiągalność dla naszych klientów w czasie sezonu zimowego.

106749

Steel wheel ProductionPRODUKCJA FELG STALOWYCH
ALCAR Ruote SA, CH


PRODUKCJA FELG ALUMINIOWYCH
ALCAR Leichtmetallräder Production, DE (dwie lokalizacje)


SIEĆ SPRZEDAŻY I DYSTRYBUCJI

 • ALCAR HERINGRAD GmbH, AT
 • OCL BRORSSONS AB, SE
 • ALCAR BOHEMIA S.R.O., CZ
 • ALCAR DANMARK A/S, DK
 • ALCAR HUNGÁRIA KFT., HU
 • Gumi-Profi Team KFT., HU
 • ALCAR WHEELBASE ROMANIA SRL, RO
 • ALCAR DEUTSCHLAND GmbH, DE
 • ALCAR BENELUX B.V., NL & BE
 • ALCAR POLSKA SP.Z.O.O., PL
 • RC SPORT ALCAR FRANCE SARL, FR
 • ALCAR ITALIA S.R.L., IT
 • ALCAR SLOVAKIA S.R.O., SK
 • ALCAR FINLAND OY, FI, LU
 • DBV Würzburg GmbH, DE