ALCAR TPMS Top Banner

TPMS DO MOTOCYKLI

ALCAR TECH600

ALCAR TECH600 to wiodące oraz jedno z najszybszych urządzeń diagnostycznych TPMS dostępnych na rynku od firmy BARTEC, czyli światowego lidera w produkcji narzędzi do diagnostyki systemów kontroli ciśnienia. Charakteryzuje się wysoką wydajnością oraz oferuje również pełną bazę danych oraz informacje do obsługi motocykli wyposażonych w TPMS. Urządzenie ułatwi oraz usprawni codzienną pracę serwisu ponieważ, dzięki ALCAR TECH600 można łatwo i szybko zaprogramować nowy czujnik do motocykli ALCAR Sensor MB, bądź utworzyć klon czujnika OE, aby uniknąć procedury ponownego wczytywania. Oczywiście pełen zakres dotychczasowych funkcjonalności związanych z obsługą czujników TPMS do samochodów osobowych jest nadal w pełni dostępny. ALCAR TECH600 wyposażony jest m.in. w kolorowy wyświetlacz, WIFI, Bluetooth OBDII, bezprzewodowe ładowanie oraz bardzo odporną na uszkodzenia i ergonomiczną obudowę. Dzięki ulepszonej nawigacji, dostępności wielu języków, bieżącym aktualizacjom poprzez WIFI, jak również wielu innym opcjom diagnostycznym, programator zdecydowanie wspiera oraz upraszcza codzienne rutynowe czynności związane z obsługą czujników TPMS w każdym warsztacie.

 
 

 

 

ALCAR TECH350

ALCAR TECH350 to w pełni profesjonalne urządzenie do diagnostyki i programowania czujników TPMS od firmy BARTEC, który jest światowym liderem specjalizującym się w produkcji narzędzi do diagnostyki systemów kontroli ciśnienia. Rozbudowana baza danych dostępna w programatorze pozwala na sprawne wykonywanie wszystkich prac związanych z obsługą czujników TPMS do wszystkich motocykli, w tym programowanie nowego ALCAR Sensor MB. Pełen zakres dotychczasowych funkcjonalności związanych z obsługą czujników TPMS do samochodów osobowych jest nadal dostępny.

 

ALCAR VT57

Oprócz dobrze znanego programatora VT56, następca flagowego produktu od ATEQ, czyli nowy VT57 oferowany przez ALCAR również zawiera obszerną bazę danych dotyczącą motocykli. To kompleksowe urządzenie diagnostyczne umożliwia bieżące aktualizacje w trybie „Live Sensor” i możliwość podłączenia pod Wi-Fi, aby zapewnić VT57 dostęp do najnowszych i najświeższych baz danych z pokryciem do wszystkich popularnych czujników oraz pojazdów. Za pośrednictwem ALCAR VT57 możesz także zaprogramować nowy czujnik do motocykli ALCAR Sensor MB.

 

 

Oprogramowanie & Akcesoria

 

Oprogramowanie 

Korzystając z oprogramowania komputerowego TPMSDesktop od firmy BARTEC, możesz zaktualizować urządzenia ALCAR TECH600 lub TECH300. Aktualizacje oprogramowania obejmują na przykład nowe modele samochodów, procedury wczytywania, rozszerzone pokrycie OBD i nowe kody programowania dla naszych uniwersalnych czujników. Ponadto TPMSDesktop umożliwia tworzenie interfejsu do przesyłania danych do własnego systemu zarządzania!

W przypadku urządzenia ALCAR VT56, ATEQ zapewnia oprogramowanie webVT PC, dzięki czemu będziesz zawsze na bieżąco. 

Licencje

Czy upłynął okres licencji na Twoje urządzenie TPMS? W ALCAR webshop, znajdziesz opcję przedłużenia licencji na wszystkie narzędzia ALCAR TPMS. Zapytaj lokalnego autoryzowanego dystrybutora ALCAR o najnowsze oferty licencyjne.

Aktualizacje

Do naszego nowego urządzenia TPMS ALCAR TECH600 oferujemy unikalną aktualizację specjalną dostępną dla wszystkich warsztatów, zapewniającą pełne pokrycie programowania czujników uniwersalnych od głównych producentów czujników. Po wprowadzeniu kodu aktualizacji można zaprogramować czujniki uniwersalne Schrader, HUF / BH-Sens i Alligator oprócz już istniejących czujników ALCAR (ALCAR Sensor + ALCAR by Schrader).

Akcesoria do urządzeń

Zgubiłeś lub uszkodziłeś coś przez pomyłkę? W naszej ofercie znajdziesz potrzebne części zamienne do urządzenia diagnostycznego TPMS. Bez względu na to, czy jest to przewód OBD, OBD Bluetooth czy urządzenie ładujące, mamy odpowiedni zamiennik dla Twojego narzędzia od BARTEC lub ATEQ.

 

ALCAR Konfigurator TPMS online
W Webshopie, ALCAR udostępnia dystrybutorom zawsze aktualne i bieżące informacje dotyczące czujników oraz nowy konfigurator TPMS, który umożliwia sprawne ich dopasowanie. Wszystkie informacje są łatwo dostępne, a ważne uwagi dotyczące samochodów lub czujników OE są odpowiednio pokazane. Ponadto klienci otrzymują szczegółowe informacje o zestawach serwisowych, zaworach zapasowych i procedurach wczytywania związanych z danym samochodem.

CZUJNIKI MB: 

ALCAR TECH600: 

Zastosowanie czujników uniwersalnych (MB)

W przypadku korzystania z programowalnych czujników uniwersalnych zdecydowanie zaleca się klonowanie czujników pierwszych/początkowych, gdy tylko jest to możliwe, aby uniknąć procedury ponownego wczytywania.

OBDII – Narzędzie TPMS i odpowiednie urządzenie diagnostyczne wyposażone w adapter OBD są niezbędne do zaprogramowania ID nowych czujników w elektronicznym module sterującym danego pojazdu.

Automatyczne wczytywanie – niektóre modele motocykli mogą samodzielnie wczytać czujniki, ale proces ten wymaga kilku jazd testowych. Najpierw wymień czujnik na przedniej osi i zeskanuj go przy użyciu kompatybilnego urządzenia do diagnostyki TPMS. Jedź przez co najmniej 10 minut, aż czujnik zostanie wykryty. Następnie wymień czujnik na tylnej osi i zeskanuj go przy użyciu kompatybilnego urządzenia do diagnostyki TPMS. Ponownie jedź przez co najmniej 10 minut, aż czujnik zostanie wykryty.

Jeśli będziesz mieć jakiś problem lub pytanie dotyczące narzędzi lub czujników TPMS od ALCAR , uprzejmie prosimy o kontakt ze swoim Opiekunem ALCAR lub działem handlowym:

22 756 66 02 LUB 22 756 66 03

Lub wyślij E-Mail: i.sielczak@alcar.pl lub m.marciniak@alcar.pl

ALCAR WEBSHOP