ALCAR Nowości 2022

Z przyjemnością prezentujemy zupełnie nowe wzory felg aluminiowych na wiosnę 2022!

Trzy zupełnie nowe modele AEZ i DOTZ w sześciu różnych wariantach kolorystycznych oraz co niezwykle ważne, pasujących do szerokiej gamy najpopularniejszych nowoczesnych modeli samochodów, w tym hybrydowych i elektrycznych.

Wszystkie nowości można obejrzeć w naszym najnowszym filmie image'owym. 

Bild5

AEZ Atlanta

Nowa AEZ Atlanta to elegancki wieloramienny wzór z homologacją ECE. Felga stanowi idealne wykończenie do takich modeli jak Audi A4 do Audi A8, BMW serii 5, BMW 6 GT, BMW serii 7, Volvo XC 40, XC 60, V 60 i V90 Cross Country, Tesla Model 3 oraz wybranych modeli Volkswagena i Skody. Kompaktowe centrum w kolorze grafitowego matu w połączeniu z konstrukcją ramion w postaci 15 prostych szprych i oryginalnym ich zwieńczeniu, którym są asymetryczne elementy w takim samym wykończeniu, co rant felgi, czyli polerowanym to wersja titan, która na pewno nie pozostanie niezauważona. Obręcz dostępna jest w rozmiarach od 7,5x17 do 9,5x20 cali oraz posiada liczne aplikacje ECE do szerokiej gamy modeli samochodów średniej wielkości, a także hybrydowych i elektrycznych.

Bild6

AEZ Porto

Ażurowa obręcz w kolorze antracytowym polerowanym od przodu (wersja dark) i czarnego matu (wersja black) zachwyca delikatną konstrukcją szprych zbiegających się w kierunku centrum z jednej strony oraz wchodzących delikatnie na rant felgi z drugiej. W projekcie tym to właśnie detale i niuanse odgrywają główną rolę, dlatego opisując go, świetnie wpisują się słowa wybitnego projektanta XX wieku, Charles’a Eames, który bardzo trafnie powiedział: „Szczegóły nie są tylko szczegółami. To one czynią nasz projekt wyjątkowym”.

Bild3

Nowa AEZ Porto, dzięki homologacji ECE oraz dostępności w rozmiarach od 18 do 21 cali, stanowi idealne uzupełnienie do samochodów, m.in. Audi A3, A4, BMW serii 5, BMW 6 GT, BMW serii 7, Land Rover Evoque i Land Rover Discovery Sport oraz szerokiej gamy aut hybrydowych i elektrycznych takich jak Jaguar E-Pace, Skoda Enyaq, Tesla Model S, czy VW ID4.

Bild4

DOTZ Tanaka

Po raz kolejny DOTZ wyznacza trendy. Felga aluminiowa DOTZ Tanaka to zupełnie nowy projekt z krzyżowym asymetrycznym układem ramion. Dostępna jest w dwóch wersjach kolorystycznych: antracytowym polerowanym oraz czarnym macie i uzupełni szerokie portfolio wzorów DOTZ od wiosny 2022 r. 

Bild1

Połączenie sportowego i dynamicznego wyglądu felgi ze szprychami w kształcie litery Y oraz zdecydowanego, wklęsłego centrum tworzy niezwykle energetyczny i rzucający się w oczy design. Dziesięć asymetrycznych ramion zbiegających się ku środkowi daje ciekawy efekt 3D oraz wizualnie oddziela charakterystyczne dla DOTZ centrum od delikatnego rantu obręczy.

Dodatkowa zaleta tego projektu, oprócz walorów wizualnych to zmniejszenie wagi we wszystkich dostępnych rozmiarach od 8x18 do 10x21 cali oraz niezwykle proste dopasowanie felgi. Jej charakterystyczny design będzie stanowił stanowi doskonałe uzupełnienie do nowoczesnych modeli aut klasy średniej i wyższej, m.in. Audi A4 do Audi 6, BMW serii 3, 5, 6 i 8.

Wszystkie wzory można dokładnie obejrzeć w naszym najnowszym filmie image'owym.

Bild2

Co to są felgi ECE ?

Produkt oznaczony jako zgodny z ECE, spełnia standardy OE (pierwszego montażu). Felgi ECE są bardzo wygodne w użyciu, a ich dobór jest niezwykle prosty i dający 100% gwarancję kompatybilności z autem. Nie wymagają zestawów montażowych, a kołpaczki są dopasowane wymiarem do standardów producenta danego auta, dzięki czemu można je w łatwy sposób szybko zamienić. W symbole ECE mogą być zaopatrzone tzw. felgi dedykowane pod dane auto, jak również felgi uniwersalne (do wielu różnych aut), w przypadku, gdy zostały tak zaprojektowane pod kątem rozmiaru, rozstawu, osadzenia i nośności, że spełniają wymagania producenta danej marki auta.

ALCAR 3D Konfigurator felg. Nasza wirtualna przymierzalnia.

Dzięki konfiguratorowi możemy przede wszystkim sprawdzić, jak wybrana felga wygląda na aucie. Dzięki wersji w 3D, mamy możliwość przymierzenia się do swoich przyszłych zakupów w zupełnie nowej jakości, ale jednocześnie w domowym zaciszu oraz o każdej porze dnia i nocy.  

Konfigurator jest podstawowym narzędziem stosowanym przy doborze felg do auta. Tylko on zapewnia nam ich prawidłowy dobór pod każdym względem. Nie wszyscy pamiętają że zgodność parametrów takich jak rozmiar, rozstaw otworów montażowych, czy ET, nie wystarczą do właściwego doboru felg do danego pojazdu. Kluczowym elementem jest nośność danej felgi i jej homologacja do konkretnego auta, o danej pojemności, w danej wersji silnikowej itd. Felga, która pasuje i ma homologację do auta w wersji sedan, nie musi posiadać homologacji do tego samego auta w wersji kombi. Konfigurator jest również aplikacją, która umożliwia sprawdzenie pozostałych elementów towarzyszących feldze, takich jak zestawy montażowe, zestawy zabezpieczające przed kradzieżą, kołpaki do felg stalowych, czy też czujniki ciśnienia do aut z bezpośrednim systemem TPMS.

Wypróbuj nasz: ALCAR KONFIGURATOR

Nowości 2022