ALCAR TPMS Top Banner

TPMS DO CIĘŻARÓWEK

ALCAR SENSOR HD
ALCAR SENSOR HD

Zgodnie z nowym rozporządzeniem UE w kwestii bezpieczeństwa ECE 2144/2019 (ECER141) wszystkie nowo homologowane pojazdy użytkowe klas od N1 do N3 (pojazdy dostawcze i ciężarowe), O3 i O4 (naczepy) oraz M2 i M3 (busy i autobusy) muszą być wyposażone w system monitorowania ciśnienia w oponach. Aktualizacja regulacji UN ECE R141 zaczyna obowiązywać od lipca 2022 w planie 2-letnim, tzn. w lipcu 2022, regulacja będzie stosowana do wszystkich nowych homologacji, a dwa lata później, w lipcu 2024, do wszystkich nowych rejestracji.

Aby wszystkie warsztaty i serwisy zajmujące się pojazdami użytkowymi były w pełni przygotowane na tą zmianę, Grupa ALCAR poczyniła odpowiednie kroki już wiosną 2022 r. i wprowadziła na rynek nowy i w 100% uniwersalny czujnik ALCAR Sensor HD (Heavy Duty). Nowy ALCAR Sensor HD to uniwersalny czujnik, który można zaprogramować do dowolnego modelu auta. Uniwersalny czujnik przeznaczony do samochodów użytkowych posiada nie tylko szerokie pokrycie pojazdów, ale dzięki innowacyjnej konstrukcji można go elastycznie dopasować do wszystkich wymiarów kół w zakresie od 17,5 do 24,5 cali i wystarczy do tego tylko jeden produkt. Montaż odbywa się bezpośrednio na feldze przy użyciu specjalnej opaski na koło opracowanej w taki sposób, aby wytrzymała nawet ekstremalne obciążenia.

ALCAR SENSOR HEAVY DUTY

Montaż ALCAR SENSOR HD

ALCAR TECH600

Jeden czujnik. Jedno urządzenie diagnostyczne. Super łatwe rozwiązanie.

Do programowania tego czujnika ALCAR oferuje odrębną aktualizację oprogramowania do istniejącego urządzenia ALCAR TECH600 opracowaną specjalnie do pojazdów użytkowych. Umożliwia ona programowanie lub również stworzenie klonu istniejącego czujnika OE. Nowy czujnik ALCAR Sensor HD do pojazdów użytkowych jest już dostępny w całej Europie i można go kupić w ALCAR Webshop (dostępny pod numerem katalogowym: S8A301).

 

ALCAR Konfigurator TPMS online
W Webshopie, ALCAR udostępnia dystrybutorom zawsze aktualne i bieżące informacje dotyczące czujników oraz nowy konfigurator TPMS, który umożliwia sprawne ich dopasowanie. Wszystkie informacje są łatwo dostępne, a ważne uwagi dotyczące samochodów lub czujników OE są odpowiednio pokazane. Ponadto klienci otrzymują szczegółowe informacje o zestawach serwisowych, zaworach zapasowych i procedurach wczytywania związanych z danym samochodem.

TPMS od ALCAR. Na poniższych filmach przedstawiamy cały proces montażu naszego nowego czujnika ALCAR Sensor HD (Heavy Duty).

Nowy film z czujnikami HD: 

Montaż czujnika HD: 

 

ALCAR TECH600: 

Zastosowanie czujników uniwersalnych (HD)

W przypadku korzystania z programowalnych czujników uniwersalnych zdecydowanie zaleca się klonowanie czujników początkowych, gdy tylko jest to możliwe, aby uniknąć procesu ponownego uczenia się.

Auto Learn  (automatyczne wczytywanie) – Jedź pojazdem z prędkością powyżej 30 km/h, aby ponownie wczytać czujniki. W zależności od modelu, liczby osi i opon procedura może zająć trochę czasu, zanim zostaną wyświetlone pomiary ciśnienia.

OBDII – Odczytaj ID czujników za pomocą odpowiedniego urządzenia diagnostycznego TPMS. Włącz zapłon (silnik wyłączony).

Podłącz interfejs OBD pojazdu do odpowiedniego urządzenia diagnostycznego lub odpowiedniego narzędzia TPMS. Przenieś ID czujników do ECU.

W celu ponownego wczytania nowych ID czujników w systemie TPMS, należy przestrzegać instrukcji i wymaganej procedury danego producenta systemu.

Jeśli będziesz mieć jakiś problem lub pytanie dotyczące narzędzi lub czujników TPMS od ALCAR , uprzejmie prosimy o kontakt ze swoim Opiekunem ALCAR lub działem handlowym:

22 756 66 02 LUB 22 756 66 03

Lub wyślij E-Mail: i.sielczak@alcar.pl lub m.marciniak@alcar.pl

ALCAR WEBSHOP